Motivasyon Kaynağımız

Henüz doğmamış çocuklarımızın; su kıtlığı, açlık, hava / su kirliliği, biyoçeşitlilik kaybı, yeni tür sağlık sorunları, tehlikeli kimyasallar vb. gibi sorunlar ile karşılacağı bir çok kurum tarafından dile getiriliyor. Bu durumun şimdiden herhangi bir aksiyon almazsak üstesinden gelemeyeceğimize inanıyoruz.
Artan nüfusu sürdürülebilir bir şekilde beslemek, küresel gıda sistemi için önemli iyileştirmeler gerektiriyor. "Bugünden Yarını Şekillendir" gerçeğine dayanarak, harekete geçmek ve şu andan itibaren çözümler geliştirmek konusunda kendimizi sorumlu hissediyoruz.

Dünya 2030'da nasıl olacak?

8.2milyar

Nüfus

1milyar

Su Kıtlığından Etkilenen İnsan Sayısındaki Artış

  • Toplam Enerji Tüketiminde Artış29%
  • Enerji ile İlgili Karbondioksit Emisyonlarındaki Artış52%
%10

Gıda ve biyoyakıt üretimi toplamda, dünya çapında tarım arazisinde %10'luk bir artış gerektirecektir.

%37

Küresel sera gazı emisyonları 2030 yılında %37 büyüyecektir.

Kaynak: OECD
Ayçiçek yağında ülkemizin önde gelen üreticilerinden biri olarak, yağ üretiminde kullandığımız ayçekirdeklerini çiftçimizden tedarik ediyoruz. 40 yılı aşkın bir süredir gıda üretimi yapan Sunar Grup, bu kapsamda ülkemizde liderliğini yaptığı "Sürdürülebilir Ayçiçek Tarımı" uygulamaları ile topyekün kalkınmaya katkıda bulunuyor.

Uygulamalarımızı hayata geçirme fırsatı bulduğumuz Aladağ'daki çiftçilerimizi eğiterek; daha az gübre kullanımı sağladık.


 

Diğer taraftan bölgedeki sosyal sorumluluk projelerimiz ile de sosyal hayata destek olmaya çalıştık.

SUNAR olarak biz; toprakla varız, tarımla varız, çiftçimizle varız ve biliyoruz ki gelecek bu şekilde daha da güzel gelecek...